یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
کابینه راست‌گرای افراطی نخست وزیر رژیم صهیونیستی فعالیت خود را با تجاوز علیه مسجدالأقصی آغاز کرد که بیانگر خطراتی بزرگ علیه این مکان مقدس است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بن گویر» وزیر امنیت قومی رژیم صهیونیستی اخیرا با ورود غیرقانونی به مسجدالأقصی باعث برانگیختن خشم و غضب فلسطینیان و انتقادهای عربی و بین‌المللی شد.
شیخ «ناجح بکرات» معاون مدیر اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی با اشاره به این تجاوزات رژیم صهیونیستی به بیان خطرات علیه قدس و مسجدالأقصی پرداخت و بر اهمیت اقدام فوری برای نجات این مکان مقدس تأکید کرد.
بکرات در مصاحبه با وبگاه «شهاب نیوز» به سه نوع خطری که در پرتو کابینه افراطی نتانیاهو مسجدالأقصی را تهدید می‌کند، اشاره کرد و گفت که نخستین خطر این است که رژیم اشغالگر با بکارگیری نیروهای سیاسی، نظامی و امنیتی در صدد تحقق رؤیای جنبش صهیونیسم مبنی بر تبدیل قدس و مسجدالأقصی به «میراث کاملا یهودی» است و این رؤیا نیز تنها در سایه یک کابینه صهیونیستی راست‌گرا محقق خواهد شد و وجود کابینه فعلی آغازی برای تحقق آن است، کابینه‌ای که سیاست‌های تغییر واقعیت تاریخی و مذهبی و تمدن در مسجدالأقصی را دنبال می‌کند و این امر از زمان آغاز اشغالگری در قدس برای نخستین بار اتفاق می‌افتد.
به گفته وی، دومین خطر نیز احیای نبرد تغییر و تحریب روایت فلسطینی و هویت اسلامی مسجدالأقصی، قدس و سراسر خاک فلسطین است. رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۳۷۰۰ نماد فلسطینی را تغییر داده و اکنون برای تغییر نام مسجدالأقصی به «مجمع الأقصی» تلاش می‌کند.
وی افزود که رژیم صهیونیستی بیش از ۱۷۰۰ اسم را تنها در قدس اشغالی تغییر داده است و شهرک‌سازی نیز هر روز گسترده‌تر می‌شود و مسجدالأقصی با سیم‌های خاردار محاصره شده و هر فردی که می‌خواهد وارد آن شود بایستی مورد بازرسی قرار گیرد.
شیخ بکرات همچنین گفت: «خطر سوم نیز مربوط به برنامه‌ریزی رژیم اشغالگر برای پایان دادن به ایفای نقش اوقاف اسلامی و قیمومیت اردن بر مسجدالأقصی است و شواهد زیادی برای آن وجود دارد از جمله ممانعت از مرمت این مسجد و تعرض علیه نگهبانان آن است و این رژیم می‌خواهد قدس و مسجدالأقصی تحت سیطره کامل آن قرار گیرد».
پایان پیام/خ
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick