به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدمهدی اسماعیلی، پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری مروست با اشاره به اجتماعات عظیم مردمی که در طول چند ماه گذشته در ۱۳ آبان، تشییع شهدا، راهپیمایی ۹ دی و … اظهار داشت: مردم از فرصت‌های مختلف برای ابراز دلدادگی خود به رهبر انقلاب و ارزش‌های بالایی که میراث‌دار آن هستند، استفاده کردند.
وی بیان کرد: مشکلات این کشور حل شدنی است و باید همه همت خود را بگذاریم تا مشکلات حل شود، کشور به برکت پشتیبانی مردم و تلاش مسئولان روزهای خوبی در پیش دارد و همه پیش بینی‌ها در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی نشان می‌دهد که با عزم و اراده‌ای که دولت انقلابی و پشتیبانی که رهبری دارد و همراهی که غاطبه مردم از خود نشان داده‌اند، در یک فرصت کوتاه دوباره فضای پرشور و نشاطی به شکل بارزی خود را نشان خواهد داد.
وزیر ارشاد ادامه داد: مسائل و مشکلات شهرستان مروست در سفر اول احصاء شده و هر قولی که به مردم داده شد، به سرانجام رسید، البته تفاوت سفر اول و دوم این است که بنا در سفر دوم، پیگیری مصوبات سفر اول است.
اسماعیلی بیان کرد: جلسات متعددی در این زمینه انجام شده و تک تک وزارتخانه‌ها و سازمانها پروژه‌های سفر را مورد بررسی قرار دادند و همانجا نیز تصمیم گیری های لازم انجام شد.
وی عنوان کرد: استان یزد یک استان فرهنگی است و مردم یزد در کشور به تلاش و کوشش و فرهنگ و هنر زبانزد هستند و با طبیعت سخت کنار آمده‌اند و بیشترین استفاده را کرده‌اند.
اسماعیلی، یزد را محل بروز اراده‌های عالی و همت‌های والا دانست و بیان کرد: مردم یزد مردمی فرهنگی و با اصالت هستند.
وی، با اشاره به برنامه‌هایی که قرار است در این سفر در حوزه سلامت و کشاورزی در مروست به آن پرداخته شود، افزود: در مورد مجتمع فرهنگی مروست نیز اعتبارات آن به زودی اختصاص پیدا می‌کند.
اسماعیلی بیان کرد: موارد مربوط به حوزه فرهنگ و هنر توسط فرماندار و امام جمعه مروست احصاء شده و تلاش ما این است که مسائل و نیازها را رفع کنیم.
وی تاکید کرد: برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز اعتباراتی اختصاص خواهیم داد زیرا این کانون‌ها مراکز اصلی در حوزه فرهنگ هستند.

source

توسط mohtavaclick