یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ایسنا نوشت: نشست بررسی «هایدگر و ویتگنشتاین: مقایسه‌ای از نظرگاه انسان‌شناسی فلسفی» برگزار می‌شود.
احسان‌ کریمی ترشیزی برای نگارش رساله «هایدگر و ویتگنشتاین: مقایسه‌ای از نظرگاه انسان‌شناسی فلسفی» برگزیده‌ هفتمین و هشتمین دوره‌ی جایزه‌ دکتر رضا داوری اردکانی شده و به همین بهانه نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۷ دی ماه از ساعت ۱۵ به موضوع یاد شده اختصاص یافته که با سخنرانی احسان کریمی‌ترشیزی برگزار می‌شود.
در خبر برگزاری این نشست آمده است: این بحث تحقیقی است در مبانی اندیشه‌های هایدگر و ویتگنشتاین، از یک نظرگاه انسان‌شناسیک. از این روی، هدفی که در پی آن است، گرچه بی‌سابقه نیست، بلندپروازانه و تا حدی مخاطره‌آمیز است، چرا که می‌کوشد این دو فیلسوف بزرگ قرن بیستمی را، که آن‌ها را برجسته‌ترین نمایندگان دو سنت فلسفی به ظاهر متفاوت، و حتی متباعد، می‌انگارند، در حد توان و مایه‌ی خود، در یک گفت‌وگوی فلسفی سازنده وارد کند.
این گفت‌وگو بر مدار ایده‌ای اساسی سر و شکل می‌گیرد: «انسان‌شناسی‌های فلسفی اساسا مشابهی در بن و بنیاد تفکرات فلسفی ویتگنشتاین و هایدگر به طور ضمنی نهفته است.» عصاره‌ این پژوهش ما را به این‌ نکته می‌رساند که معظم مراد هر دو فیلسوف آن بوده است که بنیادها و زمینه‌های متافیزیکی و وجود شناسیک بایسته برای یک انسان‌شناسی فلسفی نو را فراهم آورده، آن را در برابر تصویر غالب و مسلط انسان در عصر جدید بنشانند.
علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
۵۷۲۴۵
در قسمت چهارم از فصل دوم سریال پوست شیر، نعیم بعد از خاک کردن نریمان و کشتن او به طرز فجیع، با غم و غصه فراوان از رضا می‌پرسد چرا این غصه او را نمی‌کشد؟!!
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved
source
شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
سرگرمی خبری
علمی خبری
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick