اکنون همه ما بیش از گذشته و کمتر از آینده به اتصال اینترنت پرسرعت برای زندگی روزمره نیاز داریم. اینترنت، جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان‌های کره زمین شده است و این موضوع چیزی نیست که به زودی تغییر کند.
در این روزها که همه از کندی سرعت اینترنت رنج می‌بریم، باید از هر روشی برای اندک افزایش سرعت اتصالمان بهره بگیریم. در این مقاله بهترین و اساسی‌ترین روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید از حداکثر پهنای باند اقتصاص‌یافته به خودتان استفاده کنید، آورده شده است. با زومیت همراه باشید.
یکی از روش‌هایی که به وسیله آن می‌توانید مصرف اینترنتتان را کنترل کنید، مدیریت مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در پس زمینه است. اعلا‌هایی که از طرف برنامه‌ها دریافت می‌کنید نشانگر استفاده آن‌ها از اینترنت در بکگراند است. اگر در تعجب هستید که چرا حجم اینترنت زود تمام می‌شود،‌ بهتر است برای کاهش مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در پس زمینه مراحل زیر را دنبال کنید:
در بسیاری از موارد ما اتصال اینترنتی‌مان را با دیگران شریک هستیم. مشکل این است که گاهی اوقات شخصی با احتکار پهنای باند مانع از استفاده عادلانه سایر کاربران از شبکه می‌شود. این مورد در هنگام استفاده از برنامه‌های P2P یا دانلود فایل‌های حجیم بسیار رایج است. با استفاده از NetCut نه تنها می‌توانیم دسترسی یا عدم دسترسی به اینترنت را تعیین کنیم، بلکه می‌توانیم پهنای باند را نیز کنترل کنیم.
NetCut یک ابزار شبکه است که به کمک آن می‌توان متوجه شد چه کسی به شبکه ما متصل شده است و از آن استفاده می‌کند. با NetCut می‌توان از اطلاعاتی در مورد دستگاه‌های متصل مثل IP، نام دستگاه و آدرس MAC آن‌ها مطلع شد. این برنامه بر اساس پروتکل ARP به افراد در مدیریت شبکه‌شان یاری می‌‌رساند تا بتوان وظایف مختلفی مانند فهرست جدول IP-MAC را در چند ثانیه اجرا کرده و اتصال هر دستگاه موجود در شبکه محلی را مدیریت کنید. نت‌ کات این قابلیت را دارد که از کاربران در برابر حملات ARP Spoofing محافظت کند.
اگر آپدیت برنامه‌ها به‌گونه‌ای تنظیم شده باشد که به‌طور خودکار انجام شود، حتی اپ‌هایی که به‌ندرت از آن‌ها استفاده می‌‌کنید و نیازی بهشان نیست، همیشه به‌روز هستند. یک روش برای کاهش مصرف اینترنت و اختصاص پهنای باند به فعالیت‌هایی که از آن‌ها آگاه هستید، غیرفعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها است. این‌کار در آیفون و اندروید به شکل زیر قابل انجام است:
وقتی این کار را انجام دهید، هر زمان که به‌روزرسانی یکی از برنامه‌هایتان منتشر شود، از اپ استور اعلان‌ دریافت خواهید کرد.
Data Saver در تلفن‌های اندروید، میزان داده‌ای را که برنامه‌های شما می‌توانند در پس‌زمینه استفاده کنند، محدود می‌کند. وقتی Data Saver روشن است، اگر برنامه‌ای در پس‌زمینه اجرا شود، نمی‌تواند به اینترنت وصل شود. این بدان معناست که آن برنامه به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کند و برایتان اعلان ارسال نمی‌کند. به‌روزرسانی کمتر برنامه‌ها در پس‌زمینه به معنای مصرف انرژی کمتر است که باعث می‌شود باتری تلفن شما هم بیشتر دوام بیاورد.
برای فعال کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:
همچنین می‌توانید Data Saver را در تنظیمات جستجو کنید و آن را فعال کنید.
اگر یک اتصال اینترنت پرسرعت دارید اما سرعت مرور وب شما آن چیزی نیست که باید، ممکن است مشکل در DNS باشد. با بهینه‌سازی رکوردهای DNS دستگاه خود، می‌توانید سریع‌ترین مسیرها را برای ارسال و دریافت بسته‌های داده‌تان در اینترنت بیابید. این کار سرعت دانلود/آپلود شما را افزایش نمی دهد، اما در برخی موارد می‌تواند باعث بهبود قابل‌توجهی در زمان مرور وب شود.
سرور DNS پیش‌فرض شما مستقیماً بر سرعت اتصال شما به وب‌سایت تأثیر می‌گذارد. بنابراین انتخاب سریعترین سرور با توجه به موقعیت مکانی‌تان باعث سرعت بخشیدن به وبگردی شما می‌شود.
Net Optimizer با اتصال خودکار به سریع‌ترین سرورهای DNS باعث بهبود اتصال شبکه می‌شود.
سریعترین سرور DNS بر اساس موقعیت مکانی و شبکه شما پیدا می‌شود تا بتوانید سرعت وب‌گردی را با زمان پاسخ سریع‌تر افزایش دهید و در بازی‌های آنلاین برای تجربه بهتر بازی پینگ را کاهش دهید.
این ابزار برای داده‌های تلفن همراه (3G/4G/5G) و اتصال WiFi کار می‌کند و از سرورهای مختلف DNS شامل (Cloudflare ،Level3 ،Verisign ،Google ،DNS Watch ،Comodo Secure OpenDNS ،SafeDNS ،OpenNIC ،FreeDNS ،Yandex DNS و موارد دیگر) پشتیبانی می‌کند.
گاهی اپلیکیشن‌هایی در ویندوزتان وجود دارند که بدون اطلاع شما وقتی به شبکه متصل هستید، شروع به فعالیت و مصرف اینترنت می‌کنند؛ شاید هم فراموش کرده باشید که کدام برنامه‌ها این اجازه را دارند. اطلاع از این دسته برنامه‌ها و درصورت نیاز قطع دسترسی آن‌ها به شبکه ممکن است باعث شود سرعت اینترنتتان بالاتر رود و در حجم بسته اینترنتی شما صرفه‌جویی شود.
در کنار چندین قابلیت مدیریت شبکه، برای مشاهده برنامه‌های متصل به اینترنت در ویندوز می‌توانید از برنامه DUmeter کمک بگیرید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
برای اطلاع از سرعت اتصال وای‌فای‌تان، مقاله چگونه سرعت اتصال اینترنت خانگی خود را تست کنید را از دست ندهید.
برای بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول و ایرانسل می‌توانید از تمام روش‌های عنوان‌شده در این مقاله استفاده کنید. اما در ادامه به چند روش اختصاصی اشاره کرده‌ایم.
برای اطلاع از تغییر سرعت قبل و بعد از این تنظیمات، تست سرعت اینترنت را انجام دهید.
اگر تنظیمات شبکه به درستی انجام نشده است یا اینترنتتان کند و حتی قطع است می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کرده و دوباره امتحان کنید.
برای ریست کردن تنظیمات شبکه در آیفون:
برای ریست کردن تنظیمات شبکه در اندروید:
APN یا نام نقطه دستیابی تنظیمات اولیه اینترنت گوشی همراه است که در ابتدای استفاده از سیمکارت به‌طور خودکار برایتان ارسال می‌شود. APN مشخص می‌کند که برای دسترسی به اینترنت از طریق اپراتور موبایل باید از کدام گیت وی استفاده شود.
یکی از کارهایی که برای افزایش سرعت اتصال سلولی می‌توانید انجام دهید، تغییر نام نقطه دستیابی است.
تغییر APN ایرانسل و همراه اول در آیفون
تغییر APN ایرانسل و همراه اول در اندروید
خانواده ما
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد

source

توسط mohtavaclick