یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
کی روش همچنان گزینه سرمربیگری تیم ملی است/ اینفانتینو در ماجرای خلیج فارس عذرخواهی کرد؟
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین روند اعتراض به استفاده از عنوان جعلی در ماجرای خلیج فارس ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر مهدی علوی درمورد اقدامات فدراسیون فوتبال برای اعتراض به استفاده از عنوان جعلی برای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و اینکه تا چه اندازه می‌توانیم با انجام این اقدامات به جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی امیدوار بمانیم، اظهار داشت: هفته گذشته بلافاصله پس از اعلام مباحث مرتبط به این مسابقات، فدراسیون فوتبال نکات مدنظرش را در قالب یک نامه اعتراض آمیز به فدراسیون بین‌المللی فوتبال ارسال کرد. پس از آن هم مطابق برنامه ریزی صورت گرفته مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور به نام خلیج همیشگی فارس در سه روز برگزار شد.
وی افزود: این نام بار دیگر در سرتاسر کشور عزیزمان طنین‌انداز شد. درمورد مباحث دیپلماتیک نیز از طرف وزارت خارجه  وزارت ورزش و جوانان، پیگیری‌های ممتد و مناسبی صورت گرفته است. این رقابت‌ها از حدود نیم قرن قبل در حال برگزاری است اما فدراسیون فوتبال با توجه به تاکیداتی که در این زمینه بر مبنای توجه به اصول و مبانی ژئو پلتیکی و بحث مربوط به نگاهی که از اساطیر، ایام دور و سال‌ها و قرن‌های گذشته نسبت به خلیج فارس بوده و در تمام اسناد جغرافیایی نیز ذکر شده است، نکات مدنظر خود را بلافاصله به فیفا ارسال کرد.
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: این موضوع مورد توجه و تاکید فدراسیون فوتبال بود. امیدواریم این مسابقات با رایزنی‌هایی که در حوزه و سطوح مختلف در حال انجام است، شرایط دیگری پیدا کند و با نام خلیج همیشه فارس به حیات خود ادامه بدهد.
علوی درخصوص اینکه آیا جیانی اینفانتینو و فیفا عذرخواهی رسمی داشته‌اند یا باید منتظر بمانیم، گفت: تا جایی که به حوزه اعتراض فدراسیون مربوط است، مسائل اعلام، ابراز و حتی در سایت فدراسیون اطلاع رسانی شد. این موارد معمولا مباحثی است که در حوزه اجرایی دیده می‌شود. رایزنی‌ها برای اینکه چگونه روندهای آتی طی شود، ادامه دارد و فدراسیون فوتبال مطابق مُر صریحی که این حوزه تاریخی وجود دارد، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
وی در خصوص اینکه ظاهرا همکاری کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران به این دلیل که وی در آستانه توافق با تیم دیگری است به اتمام رسیده و اینکه آیا گزینه‌هایی ایرانی یا خارجی برای جانشینی وی در فدراسیون بررسی شده است، گفت: نمی‌توانم این موضوع که بهصراحت گفتید، گزینه‌ای تغییر کرده یا از جمع نفرات مدنظر فدراسیون خارج شده تایید کنم اما موضوعی که به صورت روشن می‌توانم بگویم این است که در این زمینه روندهای آغازین انجام شده است. حوزه های مربوط به  مذاکره، تایید و شاخص‌های مربوط به فردی که می‌تواند سرمربی تیم ملی کشورمان باشد در مسیری که تا جام ملت‌های آسیا پیش رو داریم، در حال انجام است. ممکن است تاریخ‌های متعددی ذکر شود و همکاران رسانه‌ای هم اعلام کردند در چنین شرایطی معمولا بحث بازی اسم و فامیل داغ است.
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فدراسیون روند خودش را به صورت یک پلن مشخص طی خواهد کرد. ان ‌شاءالله اگر کمی موضوع به سمت جمع بندی نهایی و طرح و تصویب در هیات رئیسه برود، با افکار عمومی و رسانه‌ها در میان گذاشته خواهد شد. امیدواریم بهترین گزینه در بهترین زمان انتخاب شود. برخی همکاران رسانه‌ای به نکته درستی اشاره می‌کنند. شاید الان عجله کردن برای انتخاب مضراتی داشته باشد و باید تمام جوانب را در نظر گرفت.
علوی افزود: دو نگاه می‌تواند اینجا وجود داشته باشد.  برخی کشورها و فدراسیون‌ها بلافاصله به سمت تمدید قرارداد مربی خود یا جذب مربی جدید می‌روند. برخی فدراسیون‌‌ها نیز ممکن است به تامل بیشتری نیاز داشته باشند. کی‌روش در دوران حضورش در فوتبال ما زحمات زیادی کشیده . درمورد روندی که در حوزه انتخاب سرمربی آینده تیم ملی وجود دارد، اسامی مختلف داخلی و خارجی روی میز است. امیدواریم جمع بندی که گفتم زیاد دور نباشد زیرا در ماه مارس رقابت‌های فیفادی در پیش است و گزینه‌هایی نیز برای برگزاری بازی دوستانه در این فیفادی مطرح است. امیدوارم تا آن زمان تکلیف تیم ملی مشخص شده باشد و روندی که باید تا جام ملت‌ها طی کنیم بتوانیم به اطلاع افکار عمومی برسانیم.
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick