یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Jump to navigation
ساختاری که فصل گذشته را برای رئال مادرید به یک رویا تبدیل کرد حالا زیر سوال رفته و کارلو آنچلوتی باید فکری به حال دفاع، هافبک و خط حمله اش بکند؛ آن هم حالا که زمان دارد و هنوز همه جام ها در دسترس رئال مادرید هستند.
طرفداری | فصل گذشته طرز تفکری در سانتیاگو برنابئو ریشه دواند: رئال مادرید همه ابزار لازم برای قهرمانی را دارد، اگر بهترین دروازه بان (تیبو کورتوا) و بهترین مهاجم جهان (کریم بنزما) در تیم حضور داشته باشند. 
زمانی که آنها قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان شدند، تعداد مخالفان طرز تفکر بالا بسیار کم به نظر می رسد، مخالفتی که زیاد با جو آن دوره رویایی همخوانی نداشت. با این حال اگرچه کورتوا همچنان مهارهای نجات بخش انجام می دهد و بنزما به گلزنی ادامه می دهد، واقعیت این است که نتایج دیگر به مانند سال گذشته نیستند. 
شکست پر سر و صدای اخیر رئال مادرید در فینال سوپرکاپ اسپانیا مقابل بارسلونا، دلیلی محکمی برای اشتباه بودن طرز تفکر بالا است. بارسلونا به خوبی از عملکرد ضعیف رئال مادرید استفاده کرد، همان کاری که ویارئال 8 روز قبل در لالیگا انجام داده  و نتیجه هم گرفت. 
رئال مادرید پس از جام جهانی عملکرد جالبی از خودش به نمایش نگذاشته است. تیم آنچلوتی والنسیا را در ضربات پنالتی شکست داد و دو پیروزی قابل پیش بینی و سخت مقابل حریفانی چون رئال وایادولید و کاسرنو کسب کرد. 
ساختاری که فصل گذشته را برای رئال مادرید به یک رویا تبدیل کرد حالا زیر سوال رفته و کارلو آنچلوتی باید فکری به حال دفاع، هافبک و خط حمله اش بکند؛ آن هم حالا که زمان دارد و هنوز همه جام ها در دسترس رئال مادرید هستند. آنچلوتی در مصاحبه پس از ال کلاسیکوی سوپرکاپ گفت:
در بحران نیستیم اما با موقعیت دشوار و پیچیده ای مواجه شده ایم. اتفاقی که معمولا هر فصل رخ می دهد. در ابتدا همه چیز طوری که حالا هست به نظر می رسد اما ما برمی گردیم.
با این حال موضوع تنها کارلو آنچلوتی و عملکردش در قامت سرمربی نیست چون اکوسیستم تیم رئال مادرید در حال حاضر با مشکلات آزاردهنده ای رو به رو شده است. 
بارسلونا سه گل وارد دروازه رئال مادرید کرد و آمار این تیم حالا به 26 گل خورده در 26 بازی رسیده است؛ یعنی یک گل در هر بازی. و با وجود این که 7 کلین شیت توسط رئال مادرید ثبت شده و کورتوا در فرم خوبی قرار دارد، ضعف در فاز دفاعی یکی از نگرانی های بزرگ لوس بلانکوس است. 
بارسلونای ژاوی 10 موقعیت گلزنی روی دروازه تیبو کورتوا ایجاد کرد که حاصل آن 6 شوت داخل چارچوب بود. به همین دلیل عجیب نبود که آنچلوتی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی در مورد تغییرات در خط دفاع سخن گفت:
باید فکری به حال بهبود عملکرد دفاعی تیم کنیم. وقتی 3 گل دریافت می کنید، قطعا یک جای کار می لنگد و باید مشکل را برطرف کنیم. 
با غیبت داوید آلابا به دلیل مصدومیت عضلانی، آنتونیو رودیگر عملکرد متزلزلی به عنوان زوج ادر میلیتائو در قلب خط دفاعی به نمایش گذاشت. گل اول بارسلونا ناشی از اشتباهی بود که مدافع آلمانی انجام داد، بازیکنی که چند ماه قبل از چلسی به مادرید منتقل شد اما هنوز نتوانسته خودش را با شرایط باشگاه جدیدش وفق دهد؛ آن هم در زمانی که مدافعی به نام ناچو منتظر فرصتی برای حضور در ترکیب اصلی است. 
با این حال نگرانی اصلی در خط دفاع به بخش مدافعان کناری و زوج دنی کارواخال – فرلاند مندی مربوط می شود؛ بازیکنانی که این فصل فرم خوبی نداشته اند، حداقل تا این لحظه. مندی و کارواخال به وضوع در مواجهه با سرعت بازیکنان جوان بارسلونا یعنی آلخاندرو بالده و گاوی به دردسر افتادند؛ مخصوصا گاوی که روی هر سه گل بارسلونا تاثیر گذاشت. این وضعیت زمانی وخیم تر شد که رئال مادرید جانشینی برای این دو بازیکن روی نیمکت نداشت. 
هیچ کس به آلوارو اودریوزولا اعتماد نمی کند، رودیگر دیگر دفاع چپ نیست و ناچو به ندرت در کناره ها مورد استفاده قرار می گیرد، مخصوصا پس از تجربه کابوس وار قبلی اش مقابل عثمان دمبله در ال کلاسیکوی برگشت فصل 22-2021. بازار رئال مادرید را فرا می خواند و هواداران می خواهند مدافعان دیگری را در پست فولبک ببینند؛ با این حال تا این لحظه هیچ خبری از فعالیت رئال مادرید در بازار نقل و انتقالات زمستانی به گوش نمی رسد. به نظر می رسد که سریعترین راه حل در این لحظه به خود آنچلوتی و برنامه اش برای این دو بازیکن برمی گردد چون سرمربی ایتالیایی به اجبار باید روی آمادگی این دو بازیکن حساب کند. 
از مدت ها قبل مشخص بود که فصل 23-2022 به قبل و بعد از جام جهانی تقسیم خواهد شد. اما به نظر می رسد که برنامه بدنسازان رئال مادرید زیاد نتوانسته تاثیر مفیدی در این میان ایفا کند چون هافبک های رئال مادرید قبل و بعد از جام جهانی چهره های کاملا متفاوتی داشتند. به غیر از تونی کروس، همه هافبک های اصلی رئال مادرید در قطر حضور داشتند و بازی های زیادی هم انجام دادند. 
خط هافبک رئال مادرید جایی است که فشار دفاعی و حملات مستقیم این تیم در آن طرح ریزی و متعادل می شوند. با این حال تونی کروس، لوکا مودریچ و ادواردو کاماوینگا به وضوح نتوانستند مقابل بارسلونا عملکرد خوبی داشته باشند.
فدریکو والورده نتوانست کمک زیادی به خط هافبک برساند چون در پست دور از مرکزی بازی می کرد. مودریچ، کروس و کاماوینگا هم به طور کامل قافیه را به هافبک های بارسلونا در مرکز زمین باختند. خود آنچلوتی هم این را فهمید و ترجیح داد کاماوینگا را بین دونیمه بیرون بکشد، اتفاقی که برای هفتمین بار برای این هافبک جوان فرانسوی رخ داد. مودریچ هم کاری از پیش نبرد و دقیقه 65 تعویض شد. 
تونی کروس، تنها هافبک اصلی رئال مادرید که در جام جهانی حضور نداشت هم در دقیقه 72 تعویض شد. کروس به وضوح احساس خستگی می کرد، آن هم در خط هافبکی که در نیمه اول تنها در 4 دوئل زمینی پیروز شد (3 تای دیگر به کاماوینگا اختصاص داشتند). دنی سبایوس به عنوان جانشین مودریچ نتوانست اثر خاصی ایفا کند؛ تنها 4 دقیقه پس از ورود او بود که گل سوم بارسلونا توسط پدری به ثمر رسید. 
اورلین شوامنی به دلیل مصدومیت در زمین حضور نداشت اما رئال مادرید با حضور او در زمین هم این فصل چنین اوضاعی را تجربه کرده بود. به نظر می رسد که خط هافبک رئال مادرید در آینده نزدیک دستخوش تغییراتی خواهد شد. کاسمیرو مدت هاست که رفته و نبودش مشخصا به چشم می آید. راه حل؟ شاید بازگردان فدریکو والورده به خط میانی از پست کنونی اش یعنی وینگر. 
اگر والورده به خط هافبک برگردد، سیستم خط حمله دچار تغییر خواهد شد و دوباره شاهد زوج وینیسیوس – بنزما خواهیم بود. آنچلوتی قبلا گفته بود که رودریگو به بازیکن ثابت تبدیل شده است اما در سوپرکاپ خلاف این حرف ثابت شد و رودریگو به عنوان یک تعویضی در خط حمله به کار گرفته شد؛ تیم آنچلوتی در این دو بازی به وضوح کمبود یک موتور محرک را احساس کرد، آن هم با مهار شدن وینیسیوس توسط مدافعان بی شمار حریفان. 
بنزما این فصل 11 گل زده و این برای تیمی مانند رئال مادرید بسیار کم است، وینیسیوس از دو نوامبر (دو ماه و نیم قبل) گل نزده و باید فکری به حال این اوضاع بکند. وینگر برزیلی پس از تجربه یک جام جهانی ناامید کننده همراه با برزیل مشخصا هنوز به فرم خوب خودش برنگشته است. این فرم ضعیف باعث شده رئال مادرید آسیب ببیند. اگر وینیسیوس بتواند دوباره به وحشت فولبک های حریف تبدیل شود، گل ها از راه می رسند. رئال مادرید حالا از مارکو آسنسیو هم انتظارات بیشتری دارد، مهاجم دیگری که او هم از دو نوامبر گلزنی نکرده است. در واقع پس از جام جهانی تنها دو بازیکن رئال مادرید گلزنی کرده اند: کریم بنزما و رودریگو. لوس بلانکوس به عملکرد بهتر از این از سوی مهاجمانش نیاز دارد. 
وخامت اوضاع خط حمله زمانی مشخص می شود که می فهمیم ادن هازارد و ماریانو دیاز هنوز بازیکن رئال مادرید هستند و آنها را عملا هیچ وقت در زمین نمی بینیم. حالا که کیلیان ام باپه تصمیم گرفته پیراهن پاری سن ژرمن را از تن درنیاورد، رئال مادرید باید به سراغ بازار و البته سوخت سبز موجود در باشگاه برود، مخصوصا سرخیو آریباس که فرم چشمگیری در رئال مادرید کاستیا دارد: بازیکنی که با آمار 9 گل و 5 پاس گل تشنه راهیابی به تیم اصلی است. 
Guillermo Rai و Mario Cortegana به قلم 
اخبار داغ
یکی از بزرگ ترین تفاوت های این دوتیم
رودیگر و کریستینسن بودن
هرچقدر رودیگر افت کرده ، کریستینسن رشد
یکی از بهترین خرید ها بود برا بارسا
اینقدر خوب بوده(و البته راست بارسا بد) ک دیگ زوج کونده ارائوخو توی وسط نداریم
رئال هم خداییش مهره های خوبی داره
بزرگترین نقصشون ب نظرم وینگ چپیه
یکی از دلایل افت وینی هم نبود یک مکمل در سمت چپه
فشار حملات روشه و وقتی مهار میشه رئال میمونه
همون اتفاقی ک برا لیور بعد رفتن مانه افتاد
همون اتفاقی ک بعد رفتن نیمار برا بارسا افتاد
بغیر این پست ، رفاع چپ و راستتون مشکله البته اگه الابا چپ بازی نکنه
مشکل رئال روحیه و انگیزه هست (برعکس بارسا که خیلی به این جام نیاز داشت).اتفاق خاصی نیفتاده ، فصل طولانیه و برمیگردن.
تو این سالایی که بازی های رئال رو دیدم بنظرم مشکل رئال بیش از هر چیزی دفاع کناری های ضعیف هستش … رئال همیشه فولبک های قدرتمندی داشته که بخشی از توان هجومی تیم بودن خصوصا تو پست دفاع چپ
کارواخال از فرم افتاده و مندی هم یه فلج مغزیه
اگه این دو تا عوض نشن بازم رئال مشکل پیدا میکنه تو گلزنی …
حالا هی برو بلینگهام و کاماوینگا و شوامنی بخر …
مشکل تیم جای دیگه س وسلام
رئال برای تابستان آینده باید این نفرات را حذف کند
آسنسیو ، ماریانو ، سبایوس ، هازارد ، کارواخال ، ناچو ، اودریوزولا ، وایخو ، کروس و مودریچ
برای تابستان آینده نیز نفرات زیر را جذب نماید.
اشکرینیار (آزاد) برای دفاع وسط تخصصی
مارول از کاستیا بجای وایخو
بلانکو ذخیره شوامنی
اودگارد بجای مودریچ
ساکا از آرسنال برای وینگر راست بجای آسنسیو
وینسیوس توبیاس از کاستیا بجای کارواخال
آریباس بجای سبایوس
بلینگهام بجای کروس
مربی کارلتو و بعد از او از تابستان ۲۰۲۴ رائول گونزالس
کریم سوپر کاپو نگا میکنه
یو سی ال بالا میبره
بعضیا هم دیشب باز گ….شو میخوردن
لیگ اروپایی نباشیم
رئال از قبل جام جهانی مشکل پیدا کرده و تا الان بیشتر شده
اولیش عدم جدیته . انجلوتی معمولا با بازیکناش رفیقه بهشون سخت نمیگیره . اونا هم شل کردن و بی انگیزه شدن
خستگی جام جهانی و بدنسازی پینتوس و قاطی شدن تاکتیکای مربی تیم ملی با انجلوتی باعث سردرگمی بازیکنا شد و فرم خوبشونو از بین برد
فولبکامون واقعا داغونن . فک نکنم تو تیمای تاپ هیچکدومشون فولبکاشون به ضعیفط ما باشن . مندی تو حمله فلجه . کارواخال کلا نابود شد
تابستون اولین کاری ک باید بکنیم یه فولبک راست کنیم +وینگ راست
والورده برگرده هافبک کنار شوامنی و احتمالا بلینگام
بنظرم این باخت تو بهترین زمان از فصل اتفاق افتاد و کاملا به نفعمون میشه
تیم به خودش میاد و فرصت داریم دوباره برگردیم رو فرم
خط حمله کمبود مهره داریم ولی بخشی از مشکلات دفاع و هافبکمون قابل حله
مشكل ريتم تيمه كه افتاده . هميشه وقفه كه ميفته تو تيم اين مشكل رو داريم . جاي والورده وينگر راست نيست يه وينگر ميخوايم يه دفاع راست هم ميخوايم كارواخال جواب نميده و در اخر مهاجم هم ميخوايم هميشه قرار نيست كريم نجاتمون بده . كورتوا هم درخشش فصل پيشش رو نداره
رئال اگه میخاد سوپر بشه حداقل ۶تا ورودی باید داشته باشه :
بلینگام
فران‌ گارسیا
ذخیره کریم
ذخیره وینی
وینی توبیاس بیاد تیم اصلی
یه دفاع راست از بین دومفریز و پدرو پورو
جدایی‌ها : ماریانو . اودریوزولا . وایخو . سبایوس . هازارد و کارواخال
اتفاق خاصی نیست نه این شکست نه شکستای قبلش تو لالیگا .
رئال معولا تو فصول قبلم تو جامای داخلی هم عملکردش با چمپینز تفاوت زیاد داشته
از نظر مهره هم خیلی اغراق کردی هنوزم رئال میشه گفت جز کامل ترین تیمای اروپاست از این نظر
دلیل اینهمه نگرانی و ناراحتی درباره فوتبال درک نمیکنم !
تقریباً ۲۰ ساله دارم فوتبال میبینم و طرفدار تیم رئال هستم.
تو فوتبال همیشه برد و باخت بوده ، هیچوقت هم قرار نیست تموم بشه.
بازیکنان و مربیان قدیمی میرن و بازیکنان و مربیان جدید میان ، خلاصه نسل به نسل این روند به صورت طبیعی طی میشه .
الان رئال مادرید باخته هواداراش شروع کردند به غصه خوردن و فحش کشیدن به پرز ، بازیکنان و مربی.
همین مجموعه ای که فصل گذشته دوگانه لیگ قهرمانان و لالیگا به دست آورد.
حالا کاری نداریم که رئال به بارسلونا باخته یعنی رقیب قدرتمند ، سنتی و دیرینه خودش!
به تیم کوچکی هم نباخته بارسا با شایستگی قهرمان شد.
قرار نیست شما طرفدار هر تیمی هستی تیم محبوبت همیشه برنده و قهرمان باشه.
.
خلاصه میگم شما نگران اونور آب نباش اونجا همه چیز عالیه ، بهترین زندگی دارند و خیلی راحت برای ادامه زندگی فوق‌العاده ای که دارن برنامه ریزی میکنند و ازش لذت می‌برند.
شما زندگی خودت بچسب!
برو یه حرفه ، تخصص و مهارتی یاد بگیر تا بتونی کاری دست و پا کنی و گلیم خودت از آب بکشی بیرون.
اینجا وقتت تلف نکن ، زمان به سرعت داره طی میشه.
تو ایران اگه با سرعت هزار کیلومتر بر ثانیه هم حرکت کنی باز عقبی!
پس فکری به حال آینده خودت و ایرانی باش که داره یکی از بدترین و سیاه ترین روز های تاریخش طی میکنه.
امیدوارم این روزهای نحس تموم بشه و به قول فریدون فرخزاد فرهنگ غلبه کنه بر زور و ستم و قلدری .
با آرزوی موفقیت و شادکامی برای مردم عزیز ایران ❤️
یا همین بارسا هم مثال خوبیه واسه مقایسه اگه جای اونا میبودیم اینقدر بدعادت شدیم از قهرمانی سی ال سکته میکردین بخدا 😂😂😂😂😂
خیلی تیما آرزوشونه در طول تاریخشون صد و چندسالشون چند سال مثه رئال نتیجه بگیرن ولی نمیتونن با اینکه میلیاردی هزینه میکنن واسه ترکیبشون
حتی حتی یک جام دیگه نبریم دلیلی واسه ناراحتی وجود نداره زرت رو زرت سی ال بردیم این چند سال همین مشکلات هم مدیریت و مربی حل می‌کنن به زودی و به مسیر قهرمانی های پی در پی مون برمیگردیم اینقدر فاز ناامیدی نگیرین
بابا چتونه با یکی دوتا باخت اونم نه چندان مهم و اساسی فاز ناامیدی ورمیدارین؟؟؟؟
جای امثال سیتی و پاریس و چلسی میبودیم چیکار میکردین که فصلی یع میلیارد بازیکن میخرن اینجوری نتیجه میگیرن چیکار میکردین؟؟؟
زرت و زرت قهرمان اروپا میشیم واسه همین بد عادت شدیم
افت مقطعی واسه هرتیمی وجود داره اینم کارلتو جمع میکنه بازیکن هم میخریم قطعا
NO Lahoz NO party
سه سال پیش سه روز مونده به زمستون ساعت سه بعد از ظهر سه طبقه رو با سه پایه و دوربین اومدم پایین و از خونه زدم بیرون میخواستم هم دو سه قدم راه برم هم اگه شد سه چهار تا عکس بگیرم . دو سه سالی میشد که عکس نگرفته بودم. تا از در زدم بیرون یکی از همسایه ها رو دیدم ،خونشون سه تا خونه پایین تر از ماست بد از چاق سلامتی گفت که ناودون خونشون خرابه تو این دو سه هفته بارونی سه بار از سه جا سقف خونشون ریخته بنا هم گفته سه تومن میخواد سقفو درست کنه با خجالت گفت کل حقوق من ماهی سه تومنه اگه اونم بدم بنا ، سه هفته باقی مونده از ماه رو چیکار کنم ؟؟ گفتم بابام یه چیزایی از بنایی بلده الان خونه نیست رفته تا سه را سرگردون سه چهار ساعت دیگه برمیگرده حتما بهش میگم غصه شو نخور
تشکر کرد و خدافظی کردیم . پیاده راه افتادم تا رسیدم به خیابون سی و سه تو افسریه منظره بد نبود گفتم وایسم و عکس بگیرم سه تا پرنده نشسته بودن روی سه تا سیم مختلف تیر برق تا اومدم عکس بگیرم دو سه تا بچه گلوله برف پرت کردن و هر سه تا پرنده پریدن و رفتن چرا همه شانسای من سه سوته میپره ؟؟؟ تو همین فکر بودم که یه صدای ناجور از تو فکر درم آورد و برق از سه فازم پرید
برگشتم دیدم تصادف شد و سه تا ماشین خوردن به هم
و داد و هوار هر سه تا راننده در اومد حوصله داد و هوار نداشتم خودمم مثل شانسم که سه سوته پرید از خیابونه سی و سه دور شدم سوار مترو شدم و تو ایستگاه بهارستان پیاده شدم
چشمم پشت ویترین یکی از مغازه ها به یه سه تار خوشگل افتاد خواستم ازش عکس بگیرم ولی مغازه دار گفت عکسبرداری ممنوعه این یکی سه سوتم نشد که پرید بیخیال شدم و رفتم تا دور میدون و نشستم هندزفری گذاشتم تو گوشم و رادیو گوشیو روشن کردم عبادی با سه تار داشت تو دستگاه سه گاه تکنوازی میکرد تو فکر فرو رفتم که نه پول خرید سه تارو دارم و نه اجازه عکس گرفتن با خودم گفتم کاش دوربینو بفروشم و سه تار بخرم بدبختی اینه که دوبینم خیلی دوست دارم انقدر فکر تو فکر شدم که اصلا نفهمیدم چجوری سه ربع گذشته و من هنوز دور میدون نشستم هوا کم کم داشت تاریک میشد سه تار عبادی هم تموم شده بود و من اصلا تو باغ نبودم
خلاصه سوار مترو شدم و برگشتم خونه بدون عکس بدون سه تار با دردی که مهره سه کمرم گرفته باید سه طبقه با پله برگردم بالا . بالاخره رسیدم خونه و نشستم رو کاناپه  چشمم به یه کتاب افتاد که رو میز بود جلد داغونی داشت برداشتم و بازش کردم کتاب شعر بود نمیدونم از کی تو صفحه ای که باز کردم این شعر بود
سه روزه رفتی و سی روزه حالا
زمستون رفتی و نوروزه حالا
خدایاچرا هرجا میرم همش یاد رفته ها و نداشته هام میفتم ؟؟؟
تصمیم گرفتم برم دکتر تا شاید از این افسردگی خلاص بشم
فردای اون روز رفتم دکتر و الان بعد از سه سال افسردگیم سه برابر شده ولی امشب سه تا به ذغال یکم حالم بهتر شد😂
آخرین تیم اسپانیایی که به نیمه نهایی cl رسید:
رئال مادرید
آخرین تیم اسپانیایی که به فینال cl رسید:
رئال مادرید
آخرین تیم اسپانیایی که قهرمان cl شد:
رئال مادرید


شناسنامه اسپانیا و آبرو لالیگا ما هستیم بعد بارساییا که ۲ ساله تو لیگ اروپا هستن میان برای ما کُری میخوانن.
خسته نمی شید از این همه اراجیفی که میگید؟
رئال باید منحل بشه وگرنه تا ۱۰ سال آینده زیر بارساست
به نظرم بارسا کار شاخی نکرد رئالو برد این گاوداریو ستین هم بردش هفته قبل
روحیه دادن کریس هم مثل قدرت رهبریشه
برای رقبا جواب میده
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick