به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی درگذشت استاد علی اکبرپور اسطلخی از موسیقی دانان برجسته و خالق آثار ماندگار موسیقی میرزا کوچک خان و بسیاری از آثار فاخر ایرانی، علیرضا قزوه، رییس دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما در پیامی درگذشت این هنرمند فرهیخته را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:
«خبر درگذشت استاد علی اکبرپور که یکی از مفاخر حوزه موسیقی کشور بود موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.
هنرمندی کوشا و خستگی‌ناپذیر که خالق آثار ماندگاری مانند «میرزاکوچک‌خان»، «گیشه دمرده» و «شهید وطن»که سال‌های متمادی در خدمت اعتلای هنر ایران‌زمین بود و آثار فاخری برای علاقمندان حوزه موسیقی خلق نمود.
اینجانب ضایعه درگذشت این چهره ماندگار موسیقی را خدمت خانواده محترم، اهالی هنر و دوست‌دارانش تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان غفران الهی و برای بازماندگان صبر مسالت دارم.»

لازم به ذکر است که استاد اکبرپور طی سالهای متمادی همکاری با دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما قریب به 200  اثر را آهنگسازی نمود و اخیراً هم در همایش بزرگ شاعران و موسیقی‌دانان که به همت این دفتر در مجتمع زیباکنار صداوسیما در استان گیلان برگزار شد مورد تجلیل قرار گرفت.

پیکر این هنرمند فقید که دیروز و در سن 88 سالگی به دیار حق شتافت، فردا پنج شنبه 29 دی ماه ساعت 11 در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

source

توسط mohtavaclick