یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ببینید تصادف عجیب وحشتناک.حیرت همه از تصادف هولناک .لحظه تصادف غم انگیز در حاشیه خیابان.تصادف همیشه تلخ و مشکل ساز است.تصادف عجیب در یک خیابان .
محمد علی کاوسی، مدیرعامل هلال احمر خراسان جنوبی گفت:  ساعت 13/20 دوشنبه 7 فروردین ماه در جاده دیگ رستم راور پژو 405 با کامیون تصادف کردند. بلافاصله امدادگران هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند. این حادثه 3 جان باخته داشت و 7 مصدوم که پس از رها سازی و اقدامات اولیه مصدومین توسط اورژانس و هلال احمر به مرکز درمانی انتقال داده و افراد جان باخته را به عوامل قضایی تحویل داده شد.
۴۷۰ کشته در تصادفات جاده‌ای تاکنون | افزایش ۵۸ درصدی ماموریت‌های اورژانس از ابتدای سال
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: تاکنون ۴۷۰ کشته در تصادفات جاده‌ای داشتیم. ۶۵ درصد از عامل فوتی‌ها ناشی رعایت نکردن سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم و ناتوانی در کنترل خودرو است.
بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از چند مرکز درمانی و داروخانه در شهر ری از جمله بازدید از بیمارستان فیروز آبادی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال نو اظهارکرد: حدود هشت ماه پیش فاز جدید بیمارستان فیروزآبادی شهر ری راه اندازی شد و باعث افتخار است که توانستیم یک بیمارستان بسیار پیشرفته و مجهز را در این منطقه و برای مردم شریف شهر ری ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه بیمارستان فیروزآبادی دارای ۲۸۱ تخت فعال است و ۷۵ تخت آن نیز به زودی اضافه می‌شود، افزود: ۳۷۵ پرستار و کمک بهیار و نزدیک به ۱۰۰ پزشک که عمدتا پزشکان متخصص هستند، به خدمت رسانی به مردم شریف شهر ری مشغولند.
عین‌اللهی خاطرنشان کرد: بیمارستان فیروزآبادی شهر ری از لحاظ درمان بیماری‌های داخلی و جراحی دارای امکانات بالقوه است و من در این بازدید کیفیت رسیدگی به بیماران را مورد بررسی قرار دادم که مطلوب بود.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در طرح سلامت نوروزی ۱۰۶۶ بیمارستان ما در سراسر کشور در حالت آماده‌باش قرار دارند، تصریح کرد: ۱۴۴ هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران در اقصی نقاط کشور هستند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال نو تاکنون ماموریت های اورژانس ۵۸ درصد رشد داشته است، گفت: ۱۲۸ هزار ماموریت از آغاز سال نو صورت گرفته و ۱۸ درصد افزایش مصدومان در ترافیک و ۲۷ درصد هم افزایش بیماران غیر ترافیکی را شاهد بودیم و میزان مراجعه مردم به مراکز درمانی یک میلیون و ۷۶۷ هزار بوده است که افزایش حدود ۵۹ درصدی را در مراجعه مردم به مراکز درمانی نشان می دهد.
عین اللهی افزود: در پایانه های مرزی کشور در ایام عید ۷۸ هزار مورد غربالگری صورت گرفته و با توجه به شیوع کرونا و بیماری های واگیر همکاران ما در مرزها در حال کنترل هستند تا آنجا که ممکن است این بیماری ها وارد کشور نشود.
وی همچنین از پلمب ۱۴۱۰ مرکز اقامتی و تجاری به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد و گفت: باید از مسمومیت‌ها و برخی آلودگی‌ها در ایام نوروز پیشگیری شود بنابراین ماموران ما در حال رصد هستند و از دارندگان مراکز تجاری و اقامتی خواهشمندیم که دستورالعمل‌های بهداشتی را به صورت حداکثری سرلوحه کار خود قرار دهند.
وزیر بهداشت با اشاره به شعار سال مبنی “مهار تورم و رشد تولید” از سوی مقام معظم رهبری گفت: حدود ۹۹ درصد از داروها در حوزه سلامت در داخل تولید می شود اما مواد اولیه برخی داروها وارداتی است که تلاش داریم مواد اولیه دارو نیز در داخل کشور تهیه و تولید شود.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات دارای فناوری پیشرفته در داخل کشور تولید می‌شود، تصریح کرد: برای تحقق هر چه بیشتر و بهتر شعار امسال قرارگاه مرکزی تولید سلامت محور را راه اندازی کرده ایم و همه دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند چنین قرارگاهی را در منطقه خود ایجاد کنند.
عین اللهی توضیح داد: قرارگاه مرکزی تولید سلامت محور به صورت قطب بندی شده در ۱۲ قطب کشور راه اندازی خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم «پایتخت تولید سلامت محور » را انتخاب و معرفی کنیم که کدام دانشگاه و شهر در این زمینه برتری داشته است.
وی از واگذاری اختیار صدور مجوز تولید محصولات سلامت محور به مراکز دانشگاهی استان‌ها خبر داد و گفت به دنبال تفویض این اختیار به دانشگاه ها هستیم تا تولید ما تسهیل و تسریع شود و چابک سازی صورت گیرد البته دانشگاه ها هم در ازای این تفویض اختیار باید آزمایشگاه های تخصصی خود را دائر و یا فعال‌تر کنند.
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در سال جدید توجه ویژه تری به حوزه بهداشت از حیث جذب و استخدام نیروهای بهداشتی و به کارگیری آنها در مراکز بهداشتی خواهد شد، گفت: نظام ارجاع و پزشک خانواده را با اولویت مناطق محروم تکمیل‌ می‌کنیم و گسترش خواهیم داد که با این کار قطعا وقتی بیماری از طریق نظام ارجاع به سطوح ۲ تا ۳ معرفی می‌شود، هزینه کمتری را پرداخت می کند و در جهت درمان کمک شایانی خواهد بود.
یحیی صالح طبری از وقوع یک فقره تصادف بین دو خودروی 206 در شب چهارشنبه خبر داد و اظهار کرد: این تصادف در اسلامشهر، خیابان آیت الله سعیدی؛ بعد از میدان نماز به سمت شاطره بین دو خودرو 206 رخ داد.
وی افزود: سریعا 3 آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و تکنسین‌های اورژانس مشاهده کردند 3 نفر از سرنشینان این خودروها در دم جان خود را از دست داده‌اند.
رئیس اورژانس تهران بیان کرد: متوفیان یک خانم  27 ساله و دو دختر 10 و 12 ساله بودند.
صالح طبری گفت: همچنین در این تصادف، 3 نفر هم مصدوم شدند که به مراکز درمانی انتقال یافتند.
راننده یک خودروی سمند که با سرعت زیاد در حال فرار از دست مأموران پلیس بود دخترک فال فروش را زیر گرفت و باعث مرگ وی شد.
به گزارش ایران، ساعت 12 شب سه‌شنبه 18 بهمن، رهگذران و راننده‌های عبوری با صحنه دلخراشی در چهارراه شکوفه در محله عبدل‌آباد مواجه شدند. آنها خودروی سمند سفید رنگی را دیدند که با سرعت زیاد در حرکت است و یک خودروی پلیس نیز در تعقیب او است. لحظاتی بعد مرد سمند سوار ناگهان با دختر 7 ساله‌ای که سر چهارراه در حال فال‌فروشی بود برخورد کرد و با کشاندن دختربچه روی زمین به فرار ادامه داد. دختر فال‌فروش و خواهرش را همه کسبه و ساکنان محل می‌شناختند، آنها هر روز صبح از خودروی پرایدی پیاده شده و در آنجا اقدام به فروش فال می‌کردند و آخر شب سوار بر همان خودرو به خانه‌شان می‌رفتند.
اهالی با دیدن این صحنه کودک را به بیمارستان رساندند اما ساعاتی بعد دخترک تسلیم مرگ شد. گزارش این حادثه مرگبار ساعت 3 بامداد چهارشنبه به بازپرس محمد مهدی براعه اعلام شد. در تحقیقات مشخص شد مأموران در حال تعقیب راننده سمند بودند که چنین حادثه‌ای رقم خورده است. بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت مرد سمند سوار و تحقیقات تکمیلی در این رابطه را صادر کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین پنجشنبه شب در خصوص جزییات این حادثه گفت: ساعتی قبل گزارشی مبنی بر برخورد ۱۰ خوردوی سواری در کیلومتر ۱۳ آزادراه قزوین-کرج به صورت زنجیره‌ای به امداد و نجات احمر استان ارسال شد.
حسین خویینی اظهار داشت: در پی بروز این سانحه جاده ای نجاتگران هلال احمر بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.
این مسوول گفت: پس از اعزام امدادگران به محل حادثه اقدامات اولیه برای مصدومان انجام شد و ۶ نفر نیز به مرکز درمانی منتقل شدند.
پلیس راه استان قزوین هنوز در خصوص علت این سانحه توضیحی ارایه نکرده اما به نظر می رسد لغزندگی مسیر و عدم رعایت سرعت مجاز دلیل بروز این اتفاق بوده باشد.
علیرضا پورحسینی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهداد اظهار کرد: در ساعت ۱۹ و ۴ دقیقه پنج‌شنبه تصادف سه دستگاه سواری در محور کرمان – سیرچ در تونل شهداد گزارش شد.
وی ادامه داد: بلافاصله پس از اعلام حادثه، تیم امداد و نجات شهدای غدیر هلال‌احمر شهداد به محل حادثه اعزام شدند.
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick