چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به لزوم تعیین سهم تقصیر خودروسازان و وزارت راه در تصادفات تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در حاشیه حضور در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با تقدیر از خدمات پلیس راهور در تعطیلات نوروز گفت: 87 هزار نیروی راهور و سایر دستگاه‌ها در طول تعطیلات نوروز برای اینکه شهروندان عزیز در کشور به‌راحتی تردد کنند، به خط شده‌اند.
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در امر تلفات جاده‌ای و درون شهری حتی اگر یک نفر هم کشته شود، زیاد است. به‌عنوان کسی که در سازمان قضایی نیروهای مسلح خادم عزیزان هستم عرض می‌کنم که نیروی مسلح ما و راهور ما وقت خود را برای حراست از جان مسافران گذاشته‌اند و این بسیار ارزشمند است.
وی عنوان کرد: پلیس راهور در امر تردد جاده‌ای، درون شهری و تصادفات دو وظیفه اساسی دارند. یک وظیفه مهم زمان آموزش و صدور گواهینامه برای رانندگان و حفظ آمادگی و هوشیاری برای رانندگان وظیفه مهمی است که اگر در این امر کوتاهی شود طبیعی است نتیجه آن بالا رفتن آمار تصادفات می‌شود.
پورخاقان خاطرنشان کرد: وظیفه دوم، نظارت بر تردد جاده‌ای توسط پلیس راهور است که اکنون به‌صورت هوشمند انجام می‌شود. به‌نظر بنده شما در حال انجام وظیفه خود هستید و باید دید که چرا این میزان تصادف رخ می‌دهد. 
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد در برخی از کشورهای همسایه بعضا دو برابر کشور ما تصادف رخ می‌دهد اما آمار تلفات کمتر است که باید بررسی شود علت این موضوع چیست و به نقش عوامل موثر در این حوزه توجه شود.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به مساله ایمنی خودروها گفت: تاثیری که نوع و کیفیت خودرو در کشته شدن فرد داشته و ضعفی که در نتیجه آن تصادف رخ داده حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.
پورخاقان با تاکید بر ضرورت توجه نسبت به مساله ایمن‌سازی راه‌ها گفت: پلیس راهور می‌تواند تا زمانی که ایمنی خودروها به‌صورت صد در صد احراز نشده، شماره‌گذاری نکند.
علت 65درصد تصادفات نوروزی از زبان سردار رادان/ رانندگان مراقب خستگی و خواب‌آلودگی باشند
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر ضرورت توجه به نقش خودرسازها و سایر عوامل دخیل در حوادث در تدوین گزارشات از سوی کارشناسان تصادفات اظهار کرد: نوعا این کارشناسان در اظهار نظر خود در خصوص تقصیر راننده و عابر اعلام نظر می کنند؛ در حالی که کارشناس می‌تواند عدم ایمنی خودرو و تاثیر آن در فوت شخص و شدت تصادف را مشخص کند.
وی تاکید کرد: قطعا اگر خودروسازها ببینند در کارشناسی ها مقصر می شوند و باید دیه پرداخت کنند، در نحوه فعالیت خود تجدیدنظر خواهند کرد.
پورخاقان اذعان کرد: در خصوص ایمنی راه‌ها و نقاط حادثه‌خیز نیز باید در گزارشات کارشناسی تصادفات توجه لازم اعمال شود.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اگر این سهم تقصیرها در کارشناسی‌ها اعمال شود، با توجه به اینکه باید خسارت دهند، در عملکرد خود تجدیدنظر خواهند کرد و ما نیز در دستگاه قضا قطعا حمایت خواهیم کرد.
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com
source

سئو سایت

چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick