جدیدترین ماجراجویی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (Sony Interactive Entertainment) و اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games)، یعنی Marvel’s Spider-Man 2، قرار است فردا منتشر شود و اگر نمی‌دانید کدام یک از حالت‌های گرافیکی آن برای شما مناسب‌تر است، ادامه این مطلب را بخوانید.

اولین نکته این است که باید بدانید تلویزیون یا نمایشگر شما از چه گزینه‌هایی پشتیبانی می‌کند. Marvel’s Spider-Man 2 حالت‌های گرافیکی‌ای را ارائه می‌دهد که از خروجی ۱۲۰ هرتز و نرخ نوسازی متغیر (VRR) بهره می‌برند.

اگر صفحه‌نمایش شما از ویژگی‌های HDMI 2.1 از جمله خروجی ۱۲۰ هرتز و VRR پشتیبانی نمی‌کند، انتخاب نسبتاً ساده خواهد بود. در صفحه‌نمایش‌های ۶۰ هرتز، بهتر است مود Performance را ترجیح دهید. این مود در حالی که با وضوح ۱۴۴۰p پویا اجرا می‌شود، نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را هدف قرار داده و به طور مداوم حفظ می‌کند.

با توجه به اینکه گزینه جایگزین در نمایشگرهای ۶۰ هرتزی اجرای بازی با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه در حالت Fidelity است، اما باز هم مود Performance برنده خواهد بود. کاهش کیفیت تصویر برای تجربه‌ای روان‌تر و پاسخگوتر ارزش آن را دارد.

کسانی که Marvel’s Spider-Man 2 را روی نمایشگری با قابلیت پشتیبانی از خروجی ۱۲۰ هرتز تجربه می‌کنند، می‌توانند بازی را با نرخ ۴۰ فریم بر ثانیه در حالت Quality اجرا نمایند. این حالت تعادل بسیار خوبی بین کیفیت و عملکرد ارائه می‌کند و برای کسانی مناسب است که می‌خواهند یک تجربه گیم‌پلی پاسخگوتر از آنچه که ۳۰ فریم بر ثانیه ارائه می‌دهد، داشته باشند.

با این حال، علاقه‌مندان به عملکرد همچنان ترجیح می‎‌دهند در حالت Performance باقی بمانند. این مود خروجی ۱۲۰ هرتزی را برای شما تضمین می‌کند و باعث می‌شود نمایشگر کمترین تأخیر ورودی ممکن را ارائه دهد.

از سوی دیگر، کسانی که محصول را روی صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتزی که از VRR نیز پشتیبانی می‌کند، بازی خواهند کرد، از نظر کیفیت و عملکرد بیشترین انعطاف را خواهند داشت. اجرای بازی در حالت Fidelity با تنظیم VRR روی Uncapped به آن امکان می‌دهد تا در محدوده ۴۰ تا ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا شود.

این راه ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال بهترین تعادل ممکن بین تصاویر و عملکرد هستند. اجرای بازی در حالت Performance با تنظیم VRR روی Smoothed اطمینان حاصل می‌کند که هرگونه لرزش جزئی مرتبط با افت در زیر ۶۰ فریم بر ثانیه توسط VRR صاف شود.

با این حال، کسانی که خواهان بهترین عملکرد مطلق هستند، باید بازی را در حالت Performance با VRR تنظیم شده روی Uncapped اجرا کنند. در اینجا، بازی با نرخ بالای ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود ولی رزولوشن در بدترین حالت ممکن قرار داشته و تا ۹۳۶p کاهش می‌یابد.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط