رئیس پلیس فتای گلستان با اشاره به پیامک های کلاهبرداری گفت: اخیراً پیامکی تحت عنوان «مشتری گرامی حساب شما افتتاح شد و برای فعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی وارد لینک زیر شوید» برای شهروندان با هدف خالی کردن حساب بانکی و کلاهبرداری از آن‌ها ارسال می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سرهنگ سعید تجری شامگاه شنبه اظهارکرد: اخیراً پیامک های کلاهبرداری تحت عنوان «مشتری گرامی حساب شما افتتاح شد و برای فعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی وارد لینک زیر شوید» برای شهروندان با هدف خالی کردن حساب بانکی و کلاهبرداری از آن‌ها ارسال می‌شود.

رئیس پلیس فتای گلستان افزود: پایه و اساس این پیامک ها به گونه ای است که پس از ورود به لینک تعبیه شده و ارائه یکسری دسترسی ها، همین پیامک دریافتی با سرشماره مالک خط برای افراد دیگر ارسال می شود و در مراحل بعد با وارد شدن به درگاه پرداخت جعلی و درخواست مبلغی ناچیز پس از وارد کردن اطلاعات بانکی، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد می‌کنند.

وی گفت: شهروندان به هیچ وجه فریب اینگونه پیامک‌ ها را نخورند و به یاد داشته باشند که برای انجام خدمات الکترونیک بانکی و افتتاح حساب باید به سایت اصلی و یکی از شعب بانک مربوطه مراجعه کنند.

تجری یادآورشد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک یا مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را بلافاصله با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا در میان بگذارند.

منبع: فارس

source

توسط