جون کوک، خواننده مشهور گروه «بی‌تی‌اس» کره جنوبی روز جمعه ۳ نوامبر اولین آلبوم استودیویی خود را به نام «طلایی» (Golden) برای مشتاقان موسیقی پاپ روانه بازار کرد و این اثر نیز به‌سرعت در دنیای موسیقی درخشید.

آلبوم «طلایی» شامل ۱۱ ترانه از جمله تک آهنگ‌هایی است که جون کوک پیش از این منتشر کرده بود و هنرمندانی از جمله جک هارلو آمریکایی و دی جی اسنک فرانسوی نیز در تولید آن مشارکت داشته‌اند.

نام این آلبوم یعنی «Golden» نیز اشاره به لقبی دارد که مردم کره جنوبی برای جون کوک انتخاب کرده‌اند: او جوانترین عضو گروه «بی‌تی‌اس» است و در زبان کره‌ای برای اشاره به جوانترین فرد در هر گروه ویژه، از اصطلاح «Maknaes» استفاده می‌شود و جون کوک به همین دلیل در کشورش با لقب «Golden maknae» شناخته می‌شود.

در تابستان امسال نیز انتشار تک آهنگ «Seven» توسط جون کوک، استقبال بی‌نظیر طرفدارانش را در پی داشت و این ترانه به‌سرعت رتبه اول را در فهرست صد موسیقی برتر مجله موسیقی «بیلبورد» آمریکا از آن خود کرد و جون کوک نیز تبدیل به دومین عضو گروه «بی‌تی‌اس» بعد از جیمین شد که به عنوان یک خواننده منفرد به چنین پیروزی می‌رسید.

از نظر منتقدان هنری، جون کوک در آلبوم «طلایی» درک عمیقی از اجرای پاپ را نشان می‌دهد و اینکه چگونه در عصر مدرن به همکاری‌های نوآورانه نیاز است.

با این حال اهل هنر همچنان بهترین آهنگ این آلبوم را «Standing Next to You» می‌دانند که یادآور آثار مایکل جکسون نیز هست و برخی آن را یکی از اعتیادآورترین تک‌آهنگ‌های پاپ سال توصیف کرده‌اند.

source

source

توسط