آبان 1402: سیروس دهقان زاده، مدیر پروژه بهسازی محصولات پلتفرم خانواده دنا، از عرضه دنا پلاس دستی با موتور EF7P ایران خودرو و گیربکس شش سرعته (MT6)، در آذرماه 1402 خبر داد.

وی توضیح داد این محصول دارای استانداردهای 85 گانه شامل سنسور نور و باران (RLS)، سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI)، سیستم پایش فشار باد و دمای تایرها (TPMS)، توسعه سیستم کنترل پایداری (ESC) و محافظت از عابر پیاده است.

در این محصول نسبت به محصول مبنا، برخی امکانات ارتقا یافته و برخی ترکیبات از جمله موتور و گیربکس تغییر کرده است. خانواده موتور ملی (تنفس طبیعی و پرخوران) به عنوان نسل جدید این گروه موتور با بهره گیری از طراحی قطعات مختلف به صورت ارتقا یافته با هدف بهبود مصرف سوخت، آلایندگی و همچنین افزایش توان و گشتاور، توسعه یافته و آماده بهره برداری شده است و نسخه تنفس طبیعی از موتور EF7P با یک گیربکس شش سرعته در قلب دنا پلاس دستی قرار گرفته است.

وی افزود تغییرات قوای محرکه و استفاده از موتور EF7P به جای EF7 با قابلیت ارتقای سطح استاندارد آلایندگی به یورو شش، افزایش توان و گشتاور موتور و کاهش دور آرام (کاهش مصرف سوخت و آلایندگی) از تغییرات صورت گرفته در این محصول نسبت به خودروی مبناست. از مزایای گیربکس شش دنده دستی میتوان به کاهش مصرف سوخت به خصوص در سرعت بالا به دلیل کاهش دور موتور بهبود کیفیت و حس رانندگی بهتر با توجه به توزیع مناسب تر دنده ها، کاهش فشار روی موتور در سرعت های بالا و در نتیجه افزایش عمر پیشرانه اشاره کرد.

براساس گفته‌های آقای دهقان‌زاده، فرمان برقی  D Type، برف پاک کن هوشمند و اکسل عقب دیسکی، بخشی از امکانات این محصول است. در راستای ارتقای کیفیت، ارتقای سیستم ضد سرقت، کاهش صدای قفل ها هنگام باز و بسته کردن درها، کاهش نیروی مورد نیاز برای کشیدن دستگیره‌ها و جلوگیری از یخ‌زدگی و اختلال در عملکرد قفل‌ها در هوای زیر صفر درجه سانتیگراد، در این محصول از قفل‌های یکپارچه استفاده شده است.

source

توسط