به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، سوخت‌رسانی هوشمند در یک جایگاه به‌صورت پایلوت آزمایش شده و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل، دستورالعمل موردنظر را به دیگر مناطق ابلاغ می‌کنیم تا همه جایگاه‌ها به‌ سمت استفاده از کارت سوخت بروند.

به گزارش ایسنا، جلیل سالاری امروز  در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان اینکه در ۱۰۸ جایگاه سوخت‌رسانی از طریق کارت هوشمند سوخت و با قیمت‌های اول و دوم انجام می‌شود، گفت: در تلاشیم از امشب به‌تدریج عرضه سوخت در همه جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور۴۲۰۰ جایگاه عرضه سوخت وجود دارد، افزود: تاکنون ۲۴۵۰ جایگاه فعال شده است و به تدریج دیگر جایگاه‌ها نیز فعال می‌شوند، تاکید کرد: توانستیم در همان ابتدای آغاز اختلال با همکاری بخش‌های امنیتی، بخشی از مجاری عرضه در سامانه هوشمند سوخت را که به سمت غیرفعال شدن می‌رفت را فعال نگه داریم، همه جایگاه‌های عرضه سوخت با تهدید اختلال سوخت‌رسانی هوشمند در یک جایگاه به‌صورت پایلوت آزمایش شده است و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل دستورالعمل موردنظر را به دیگر مناطق ابلاغ می‌کنیم تا همه جایگاه‌ها به‌سمت استفاده از کارت سوخت بروند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: حوالی ساعت ۹ صبح امروز سامانه عرضه هوشمند دچار اختلال شد که همکاران ما سریع دست به کار شدند و ارتباط را قطع کردند و با تشکیل گروه‌های عملیاتی، مجموعه پدافند غیرعامل و کارگروه‌های فنی و گروه‌های پدافندی در همه مناطق فعال شدند و با برگزاری نشست آنلاین کارگروه ستاد مدیریت بحران، دستورالعمل به همه مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و جایگاه‌های عرضه ابلاغ شد و مشابه اتفاقی که طی دو سال گذشته رخ داد، اقدام‌های مناسب را انجام دادند.

سالاری گفت: با همکاری همه جایگاه‌های عرضه سوخت و مردم و تجربه‌ گذشته، طی صدور ابلاغیه‌ای به مجاری عرضه در یک بازه زمانی کوتاه از اختلال بیشتر جلوگیری شد. بخشی از جایگاه‌های عرضه به طور کامل فعال نیستند و بخشی نیز به‌طور کامل متوقف شدند که البته همکاران من به‌صورت لحظه‌ای در حال تلاش هستند به‌طوری که در یک بازه ۱۰ دقیقه‌ای حدود ۱۵۰ جایگاه فعال می‌شود.

وی با بیان این که تا ساعات آینده همه جایگاه‌ها به‌صورت دستی فعال می‌شوند، ضمن آنکه گروهی از همکارانم در حال تلاش برای امکان استفاده از کارت سوخت هوشمند برای سوختگیری هم‌وطنان هستند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه بررسی محیط‌های مجازی آلوده در حال بررسی هستند تا این آلودگی به دیگر بخش‌ها سرایت نکند، در این زمینه نشست‌های پدافندی و کارگروه‌های مدیریت بحران تشکیل شده است. اگر شرایط فراهم و اقدام‌های یاد شده شکل گیرد تا پایان امروز و فردا سوخت رسانی در جایگاه‌های سوخت به روال عادی باز می‌شود.

انتهای پیام

source

توسط