تولید محتوا

مایکروسافت با معرفی مفهوم «کامپیوترِ کوپایلت‌پلاس» بار دیگر نشان داد که هوش مصنوعی جایگاه مهمی در تمام محصولات آینده‌ی این شرکت دارد. سرفیس پرو جدید یکی از اولین کامپیوترهایی محسوب می‌شود که به پردازنده‌ی اسنپدراگون ایکس الیت یا ایکس پلاس (بسته به کانفیگ انتخابی) مجهز است.

مایکروسافت ادعا می‌کند که سرفیس پرو از نظر توان پردازشی و شارژدهی نسبت‌ به مک بوک ایر M3 برتری دارد. M3 در واحد CPU هشت هسته‌ و در واحد GPU به ۱۰ هسته مجهز است، اسنپدراگون ایکس الیت (در یکی از مدل‌ها) ۱۲ هسته در واحد CPU و ۱۰ هسته در واحد GPU دارد که بر اساس معیارهای Cinebench تا ۵۸ درصد عملکرد چند رشته‌ای بهتری ارائه می‌دهد.

مایکروسافت می‌گوید کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس تا ۱۵ ساعت مرور وب یا ۲۲ ساعت پخش آفلاین ویدیو شارژدهی خواهند داشت. مک بوک ایر تا ۱۵ ساعت مرور وب و ۱۸ ساعت پخش آفلاین ویدیو شارژدهی دارد.

بر اساس گزارش ورج، مایکروسافت در مراسمش چندین بار سرفیس پرو را با مک بوک مقایسه کرد و در بسیاری از آن‌ها لپ تاپ مایکروسافت عملکرد بهتری داشت.

اپل با معرفی تراشه‌های سری M عصر جدیدی در دنیای لپ‌تاپ‌ها از نظر بهره‌وری و مصرف انرژی آغاز کرد. پس از چندین سال به نظر می‌رسد پردازنده‌های جدید کوالکام به رقیبی شایسته برای اپل سیلیکون تبدیل شده‌اند.

سرفیس پرو نسخه‌ی 24H2 ویندوز ۱۱ را اجرا می‌کند و دارای نمایشگر اولد است، وزن آن کمتر شده، از Wi-Fi 7 پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی دارد. بهترین کانفیگ سرفیس پرو با ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت SSD حدود ۱٬۵۰۰ دلار قیمت دارد.

source

توسط mohtavaclick