عکس همسر جوان حاج صادق آهنگران مداح امام خمینی (ره) + بیوگرافی و عکس عروس و نوه ها !

عکس ها و زندگی شخصی صادق آهنگران را ملاحظه کنید.

محمدصادق آهنگری معروف به صادق آهنگران (متولد ۱۳۳۶، اهواز) خواننده، نظامی و مداح ایرانی است، که در طول جنگ ایران و عراق، از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است و فعالیت خود را پس از وقوع انقلاب، از کمیته انقلاب اسلامی آغاز کرد.

 

او هم‌اکنون به عنوان مسئول ستاد اجرای هیئت رزمندگان و امور شهرستان‌ها، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با درجه سرتیپ دومی فعالیت می‌کند.

صادق آهنگران
 زندگی صادق آهنگران

صادق آهنگران با نام کاملِ محمدصادق آهنگری، در سال ۱۳۳۶ در اهواز زاده شد. والدین او از شهر دزفول به اهواز مهاجرت کرده بودند و وی اصالتاً دزفولی است. دوران کودکی و نوجوانی وی در شهر اهواز سپری شد. آهنگران مداحی را از نوجوانی و با خواندن در هیئت‌های مذهبی آغاز کرد. او در زمان وقوع انقلاب، شعارگو بود و پس از انقلاب، به فعالیت در کمیته انقلاب اسلامی پرداخت و بعدها با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، به این نهاد پیوست.

صادق آهنگران

در زمان جنگ ایران و عراق وی در هنگام انجام عملیات نظامی، به خواندن دعاهای بین نماز، دعای کمیل، خواندن و مداحی در مراسم سینه‌زنی می‌پرداخت و به دلیل صدای خوشی که داشت به بلبل خوش صدای خمینی شهرت یافت. اولین نوحه‌ای که از وی به‌طور سراسری در صداوسیما پخش شد، نوحهٔ «ای شهیدان به خون غلتان خوزستان درود» سرودهٔ حبیب‌الله معلمی بود، که در جماران، در حضور امام خمینی (ره) خوانده شد و این اجرا همان روز نیز چندین بار از تلویزیون ایران پخش گردید. پس از این قطعه، حاج صادق در بین عراقی ها به بلبل امام خمینی (ره) مشهور شد.

از جمله دیگر کارهای وی می‌توان به «ای لشکر صاحب زمان (عج) آماده باش» و «با نوای کاروان» اشاره کرد. آهنگران پس از جنگ ایران و عراق، در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات فارسی، تا مقطع کارشناسی به تحصیل پرداخت. او هم‌اکنون مسئول ستاد اجرای هیئت رزمندگان و امور شهرستان‌ها، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

.

صادق آهنگران

ازدواج

صادق آهنگران

 

حاج صادق آهنگران در 20 خرداد سال 1359 زمانی که 23 سال داشت با همسرش مرضیه اصفهانی‌ الاصل ازدواج کرد، همسرش در زمان ازدواج 15 ساله بود. آنها اکنون صاحب ۳ پسر و یک دختر می‌باشند.

صادق آهنگران
فعالیت هنری

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد حاج صادق آهنگران از دوران نوجوانی به دلیل صدای خوبی که داشت با نوحه سرایی در هیئت های مذهبی فعالیت هنری خود را شروع کرد. در جریان وقوع انقلاب اسلامی علاوه بر حضور در تظاهرات شعارگو هم بود. بعد از پیوستن به سپاه و با شروع جنگ ایران و عراق در سال 59 به جبهه های جنگ رفت و تا عملیات طریق القدس در آذر ماه 1360 علاوه بر با نوحه خوانی در عملیات ها نیز حضور پیدا می کرد.

صادق آهنگران

اما اوج موفقیت صادق آهنگران قبل از عملیات هویزه با خواندن نوحه ‘ای شهیدان به خون غلتان خوزستان درود’ در حضور امام خمینی (ره) بود که به بلبل امام خمینی هم شهرت پیدا کرد. بعد از آذر ماه 1360 از طرف محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه) مشغول نوحه سرایی شد تا با صدای خوشش جوانان را از نظر روحی و روانی برای جنگ آماده کند.از جمله فعالیت های صادق آهنگران در زمان جنگ ایران و عراق و در هنگام انجام عملیات نظامی، خواندن دعاهای بین نماز، دعای کمیل، خواندن و مداحی در مراسم سینه‌زنی بود.

صادق آهنگران
آثار

صادق آهنگران تاکنون آثار خود را در قالب ۴ آلبوم بنام‌های «مثنوی شهادت»، «داغ ازلی» و «دشت کربلا» و «اشک افشان» ارائه کرده‌است. آلبوم اشک افشان در سومین سالگرد مرگ خمینی در مدح او با صدای صادق آهنگران و آهنگسازی محمدعلی شکوهی و با اشعار حمید سبزواری، احمد عزیزی یاسری (چمن) و غلامحسین عمرانی با ۷ قطعه در سال ۱۳۷۱ عرضه شد. 

قطعات آلبوم اشک افشان

اشک افشان

صبح سوگوار

بیکلام مرثیه نوازی

اشک افشان، کُر

دکلمه

بگذار تا بگریم

ساربان

source
تولید محتوا

توسط mohtavaclick